Urla Fotoğraf Sanatçısı

1956 doğumlu, ilk ve orta öğrenimini Elazığ’da tamamlamıştır. 1976’da Öğretmen Okulunu bitirdikten sonra yurdun çeşitli yerlerinde öğretmenlik yapmıştır. 2005’de emekli Olduktan sonra bir özel öğretim kurumunda öğretmen ve eğitim koordinatörü olarak 2011 yılına kadar çalışmıştır.
Taşrada öğretmenlik yaparken işi gereği insan iletişimine önem vererek insan Halleri üzerinde görüntüleme çalışmaları yapmıştır. Bu arada “Naturel Ağaç Heykel” çalışmaları da yaparak 1997’de İzmir Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Sergi Salonu’nda ilk sergisini açmıştır. 2006’da özel bir kurumdan fotoğrafçılık eğitimi alarak teorik fotoğrafçılığa merak salmıştır.
Şimdiye kadar pek çok karma sergide fotoğrafları sergilenmiş ve kişisel olarak üç sergi açmıştır. 1976 yılından 2011’e uzanan eğitimci kimliğinin bir armağanı olarak ortaya çıkan gerçeği arama, bilgi ve deneyim paylaşımı özelliklerini ustalıklı bir şekilde sanat pratiğine aktararak fotoğraf çalışmalarında insanlık hallerine dair konuları incelemektedir. Fotoğrafı bir iletişim aracı olarak kullanarak, hayatın gizemli kalan güzelliklerini, bireysel deneyimlerinin ışığında ve incelikli bakış açısı doğrultusunda izleyiciye aktarır.

Diyaframı değiştir, öykünü yakala…

Adınız (Gerekli)
Epostanız (Gerekli)
Konu
İletiniz